Fala Radiowa – Spa Deep
Mikroplasma RF – SpaDeep
Oczyszczanie Manualne
Zabiegi Pielęgnacyjne: Zabieg Nawilżający, Rozświetlający, Ujędrniający, Liftingujący, Odżywczy, Na Naczynka, Na Przebarwienia, Napinający
Dermapen
Mezoterapia mikroigłowa
Mezoterapia igłowa
Peeling kawitacyjny
Mikrodermabrazja diamentowa
Peelingi chemiczne / medyczne
Duobrazja
Jeśli chcesz:
skorzystaj z zabiegów ALAMA Uniface. Alma To najlepsze urządzenie na rynku do przywracania dawnych konturów twarzy i szyi.
W trosce o komfort naszych Pacjentów wprowadziliśmy do oferty zabiegów na twarz procedury z wykorzystaniem najnowocześniej na świecie, wielofunkcyjnej platformy SpaDeep marki Alma – uznanego na świecie producenta urządzeń wykorzystywanych w medycynie estetycznej.
Jakie zabiegi na twarz i szyję można wykonać przy użyciu SpaDeep Alma?
TERMOLIFTING – modelowanie dla doskonalszych rysów twarzy
Platforma umożliwia wykonanie zabiegów modelowania kształtu twarzy przez selektywne namnażanie włókien kolagenowych z jednoczesnym niszczeniem komórek tłuszczowych dzięki czemu uzyskujemy bezinwazyjny lifting twarzy. Głowica UniFace emituje fale wywołujące na przemian oziębienie i ogrzanie tkanek, prowadząc do powstawania nowych sprężystych włokien kolagenowych. Połączenie energii fal radiowych i masażu mechanicznego przyspiesza metabolizm tkanek skóry, zmniejszając objętość komórek tłuszczowych, stymulując drenaż limfatyczny i wyraźnie wygładzając strukturę skóry. Zabieg jest niezwykle przyjemny.
Czy metoda jest bezpieczna?
Tak, to całkowicie bezpieczny sposób na wymodelowanie konturu twarzy i szyi.
Ile zabiegów trzeba wykonać, aby uzyskać zamierzone efekty?
Liczba zabiegów jest różna i zależy od problemu. Zazwyczaj stosuje się od 6-12 zabiegów .
Czy uzyskane efekty są trwałe?
Dzięki ALAMA SpaDeep uzyskuje się długotrwałe efekty. Jednak z uwagi na naturalne procesy starzenia się tkanek zabiegi wymagają okresowego powtarzania w celu utrzymania uzyskanych rezultatów.
Czy zabiegi wykonywane przy użyciu ALMA SpaDeep wymagają przygotowania?
Nie ma takiej potrzeby.
Jak długo trwają zabiegi?
Czas trwania jest różny i zależy od ilości partii poddawanych zabiegowi. Twarz ok 45 min.
Zalecenia pozabiegowe:
Dermapen to zabieg, którego mechanizm działania jest podobny do mezoterapii, ale to najbardziej zaawansowane technicznie urządzenie do frakcyjnego mikronakłuwania skóry. Bardziej efektywne i skuteczne niż dotychczasowe metody.
Dzięki zabiegowi widoczne jest spłycenie zmarszczek, efekt pogrubienia skóry, który jest rezultatem naturalnej stymulacji produkcji kolagenu. Ponadto już po jednym zabiegu rozszerzone pory stają się mniej widoczne, zauważalna jest także redukcja rozstępów czy blizn potrądzikowych, oparzeniowych i powypadkowych. Urządzenie stosowane jest także z sukcesem w leczeniu łysienia.
Jak wygląda zabieg Dermapen?
Specjalnie opracowane koktajle do Dermapena zawierają najlepsze i najskuteczniejsze składniki aktywne.
Dermapen jak często?
Poprawa kondycji skóry widoczna jest już po pierwszej terapii, ale najlepsze rezultaty daje seria 4-6 zabiegów Dermapen z zachowaniem 3-5 tygodniowe odstępów między zabiegami.
Dermapen wskazania do zabiegu:
Przeciwwskazania:
Ze względu na brak badań niewskazany jest także Dermapen w ciąży i podczas karmienia piersią.
Mezoterapia mikroigłowa pobudza i regeneruje włókna kolagenu i elastyny poprzez mechaniczną stymulację. Podczas zabiegu jakim jest mezoterapia mikroigłowa, wykonywane są za pomocą specjalnego urządzenia mikro nakłucia, które odgrywają ważną rolę w regeneracji naskórka, prowokują skórę do reakcji naprawczych, będących podstawą odnowy tkanek. W miejscu, które zostaje uszkodzone, dochodzi do aktywacji czynników wzrostu, a w efekcie do produkcji kolagenu. Jednocześnie mezoterapia mikroigłowa sprawia, że powstają w naskórku „mikrotunele”, które pozostając otwarte przez krótką chwilę, dają możliwość głębokiego wprowadzenia wybranych preparatów. Podczas zabiegu zostają wprowadzone w głębsze warstwy naskórka specjalnie skomponowane koktajle, dzięki którym skóra zyskuje na jędrności, zmarszczki ulegają znacznej redukcji, a kontur twarzy ulega poprawieniu.
Efekty zabiegu jakim jest mezoterapia mikroigłowa są porównywalne z zabiegiem lasera fraxel przy minimalnych efektach ubocznych.
Zabieg mezoterapii mikroigłowej jest sterylny (każda klientka posiada swój sterylny kardridż z mikroigłami) i bezpieczny, ze względu na kontrolę długości igły oraz prędkości nakłuwania. Mezoterapia mikroigłowa wykonywana jest w sterylnych warunkach, także nie istnieje żadne ryzyko infekcji bakteryjnej czy wirusowej. Drgania o długiej częstotliwości stymulują warstwy epidermy do produkcji nowego kolagenu i elastyny. Podczas zabiegu dochodzi do natychmiastowego i optymalnego transportu składników aktywnych, dzięki czemu efekty są natychmiastowe. Wskazaniami do mezoterapii mikroigłowej frakcyjnej są: zmarszczki mimiczne, blizny potrądzikowe, skóra zniszczona promieniowaniem słonecznym, cienka i mało elastyczna skóra jak również profilaktyka anti aging. Najważniejszą zaletą zabiegu jest brak ryzyka naruszenia układu krwionośnego i limfatycznego. Mezoterapia mikroigłowa frakcyjna to zabieg całkowicie bezpieczny dla pacjenta. Nie ogranicza jego codziennej aktywności, nie trzeba czekać kilka dni po zabiegu na powrót do aktywności.
Działanie i efekty zabiegu mezoterapii mikroigłowej frakcyjnej:
Przeciwskazania do zabiegu:
Najlepsze efekty uzyskuje się po serii zabiegów. Najlepiej wykonać około 3-6 zabiegów w odstępach 2-3 tygodniowych.
Efekty serii zabiegów:
Wskazania do zabiegu:
Peeling kawitacyjny jest zabiegiem, który za pomocą ultradźwięków bezpiecznie usuwa ze skóry zanieczyszczenia, martwe komórki, wszelkie zalegające zrogowaciałości naskórka, nadmiar zaskórników, sebum, toksyn oraz bakterii. Co ważne, daje efekt głębokiej pielęgnacji i regeneracji bez efektów ubocznych. Dzięki zjawisku kawitacji, zabieg dociera również do głębszych warstw skóry, niż dzieje się to w przypadku zwykłego peelingu. Za sprawą ultradźwięków, na zwilżonej skórze tworzą się małe pęcherzyki gazu. Ich energia kinetyczna rozbija martwe komórki naskórka. Peeling kawitacyjny powoduje, że skóra staje się bardziej dotleniona oraz wypielęgnowana, a także przygotowana do wszelkiego rodzaju aplikacji substancji aktywnych. Po zabiegu stosowanie kosmetyków jest dużo efektywniejsze.
Wskazania do zabiegu:
Przebieg zabiegu:
Zabieg rozpoczyna się oczyszczeniem skóry przez kosmetologa. Wykonując zabieg, oczyszcza on poszczególne partie skóry, a następnie skupia się na tych bardziej problematycznych miejscach, jak np. nos czy broda, tak długo, aż zrogowaciały naskórek zostanie usunięty. Zazwyczaj zabieg kończy się nałożeniem maseczki nawilżającej. Do trzech tygodni po zabiegu należy chronić skórę przed działaniem słońca i stosować na dzień kremy z filtrem SPF 20.
Efekty zabiegu:
Zalety zabiegu:
Peeling kawitacyjny szybko i dokładnie czyści skórę. Dezynfekuje obszar poddany zabiegowi, zapobiegając pojawianiu się stanów zapalnych. Nie wymaga rozgrzewania, dlatego można go bezpiecznie wykonywać przy cerach naczyniowych i wrażliwych. Przygotowuje również skórę do dalszych zabiegów kosmetycznych poprzez wzmożenie absorpcji składników aktywnych. Już po pierwszym zabiegu skóra jest wygładzona i rozjaśniona.
Zalecenia:
Częstotliwość oraz liczbę zabiegów dobiera się indywidualnie, biorąc pod uwagę kondycję skóry klienta. Zaleca się przeprowadzenie peelingu w odstępach 3-4 tygodniowych. Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania, jednakże tydzień przed jego wykonaniem należy wyeliminować inne zabiegi złuszczające. Do 24 godzin po zabiegu zaleca się, aby nie stosować makijażu, unikać solarium, sauny oraz basenu.
Przeciwwskazania:
Jest metodą mechanicznego złuszczania warstwy rogowej naskórka. Podczas mikrodermabrazji diamentowej efekt eksfoliacji uzyskuje się poprzez działanie ścierające głowicy pokrytej warstwą diamentu oraz pompy zasysającej martwy zrogowaciały naskórek.
Usunięcie powierzchniowych warstw naskórka pobudza produkcję kolagenu i elastyny, stymuluje naturalny wzrost nowej tkanki. W wyniku usunięcia wierzchnich warstw naskórka, skóra staje się gładsza, jaśniejsza, świeższa i bardziej elastyczna.
Mikrodermabrazja jest porządnym zdzierakiem, ale całkowicie bezbolesnym. Po niej rzeczywiście czuć, że skóra jest oczyszczona, jakby to powiedzieć… jest ona po prostu lekka.
Zabieg polega na przesuwaniu głowicą po skórze, miejsce przy miejscu. Głowica ściera martwy naskórek, a podłączony do niej wężyk zasysa go. Głowice do wykonywania mikrodermabrazji są wielokrotnego użytku, dlatego przed zabiegiem Kosmetolog, przed użyciem, pokazuje Wam zawsze zapakowane, po sterylizacji w autoklawie, w nienaruszone opakowania z datą sterylizacji.
Po zabiegu mikrodermabrazji skóra jest zaczerwieniona, przychodzi czas na przygotowanie skóry do zabiegu kwasami. Pani kosmetolog przemywa twarz chusteczką Peel Off. Następnie przechodzimy do nałożenia na skórę kwasu migdałowego za pomocą pędzla. Po 10-12 minutach kwas migdałowy zmywa się neutralizatorem – czas pozostawienia kwasu na skórze jest indywidualny dla każdej klientki.
Ilość zabiegów potrzebna do uzyskania optymalnych efektów to ok. 4.
Wskazania:
Efekty zabiegu:
Peeling chemiczny jest zabiegiem polegającym na aplikacji jednej lub więcej substancji chemicznych powodujących przyspieszenie odnowy komórkowej. Jego natychmiastowe i widoczne działanie polega na (płytszym lub głębszym) złuszczeniu skóry, natomiast działanie długoterminowe powoduje regenerację skóry i produkcję nowego kolagenu, w wyniku czego skóra staje się nawilżona, bez zmarszczek, przebarwień i innych defektów.
Jest nieinwazyjny, ale jego działanie jest znacznie silniejsze niż w przypadku tradycyjnego peelingu wykonywanego w domu. W przypadku peelingu chemicznego korzysta się zarówno z roztworów pojedynczych kwasów jak i z mieszanek, czasem wzbogaconych o silne antyoksydanty o działaniu ochronnym i tym samym anty aging.
Korzyści płynące ze stosowania peelingów chemicznych:
Jak wybrać peeling chemiczny dla siebie?
Przede wszystkim należy dokładnie określić problem i rodzaj cery. Kolejnym kryterium jest intensywność łuszczenia oraz pożądane efekty. Nie musisz robić tego sama – w naszym gabinecie kosmetolog najpierw przeprowadzi z Tobą wywiad, na podstawie którego dopasuje peeling idealny dla Ciebie.
Gładka, odmłodzona i pełna blasku skóra.
Regularne złuszczanie naskórka to klucz do pięknej, młodo wyglądającej i przede wszystkim zdrowej cery.
Peeling medyczny to zabieg polegający na kontrolowanym złuszczeniu martwego naskórka i głębszych warstw skóry za pomocą substancji chemicznych (kwasów). Substancje te przenikając w głąb skóry, mobilizuje ją do odnowy i regeneracji.
Peeling medyczny doskonale radzi sobie z wszelkiego rodzaju niedoskonałościami skóry, stanowi także element profilaktyki przeciwstarzeniowej.
Wskazania:
Przebieg zabiegu:
Specjalista przeprowadza dogłębną analizę problemu oraz stanu skóry. Następnie na oczyszczoną i odtłuszczoną skórę, aplikuje odpowiedni preparat. Przez kilka dni po zabiegu może utrzymywać się zaczerwienie skóry. Po około 2-3 dniach, skóra zacznie się złuszczać. W zależności od zastosowanego preparatu taki stan może utrzymywać się około 4 dni. Przez około 4 tygodnie należy bezwzględnie unikać opalania oraz stosować kremy z filtrem co najmniej 30 SPF.
Rodzaje peelingów medycznych:
3-RETISES CT YELLOW PEEL – zdobywca nagrody Prix de Beaute 2018 – kombinacja trzech rodzajów retinolu o wysokim stężeniu oraz najbardziej stabilnej formy witaminy C, pobudzających odnowę komórkową skóry.
Efekty:
FERULAC Z WITAMINĄ C – peeling całoroczny przeznaczony dla wszystkich rodzajów skóry dotkniętych fotostarzeniem. Ferulac z wit. C nie powoduje widocznej eksfoliacji. Daje za to natychmiastowy efekt wygładzenia i rozjaśnienia skóry. Idealnie sprawdzi się przed wielkim wyjściem, jako zabieg bankietowy. Dzięki najnowszej technologii nanosomy wnikają głęboko w skórę, wolno uwalniają się, a ich działanie jest przedłużone.
Efekty:
MANDELAC T – delikatny peeling kondycjonujący skórę okolicy oka. Połączenie kwasu migdałowego, tioglikolowego i fitowego.
Efekty:
FERULAC PEEL Z RETINOLEM – peeling stymulujący skórę do odnowy komórkowej, produkcji kolagenu i elastyny. Antyoksydacja najnowszej generacji. Nanotechnologia w świecie peelingów i składniki aktywne, takie jak: kwas ferulowy, floretyna, retinol.
Efekty:
KWAS MIGDAŁOWY – delikatna kuracja rewitalizująca, bakteriobójcza i depigmentacyjna. Peeling migdałowy polecany jest do każdego typu skóry, również delikatnej i wrażliwej. Przyspiesza odnowę komórkową, reguluje wydzielanie sebum, powstrzymuje fotostarzenie skóry, zapewniając jej kompleksową pielęgnację. Kwas migdałowy może być stosowany o każdej porze roku. Nie jest także przeciwwskazaniem do kąpieli słonecznych.
Efekty:
PQ AGE – preparat medyczny, zawierający w swej formule kwas trichlorooctowy (TCA) w wysokim stężeniu 34%, kwas kojowy, nadtlenek mocznika i koenzym Q10. Stymuluje odnowę skóry. Działa liftingująco i ujędrniająco. Nie powoduje łuszczenia ani podrażnienia skóry. Może być wykonywany przez cały rok, również latem. Doskonale sprawdza się jako zabieg lunchowy lub bankietowy.
Efekty:
Duobrazja to połączenie mikrodermabrazji diamentowej z peelingiem chemicznym. Podczas mikrodermabrazji diamentowej efekt eksfoliacji uzyskuje się poprzez działanie głowicy ssąco ścierającej. Zastosowanie dodatkowo peelingu chemicznego zwiększa kilkakrotnie siłę zabiegu przez co skraca okres i ilość zabiegów potrzebnych do uzyskania efektów.
Jest to zabieg z dziedziny medycyny estetycznej – mizoterapia polega na podaniu za pomocą igły koktajlu substancji odżywczych, które poprawią wygląd, jędrność, wzmocnią stopień elastyczności skóry i redukują drobne zmarszczki i nie tylko
W składzie preparatów stosowanych do zabiegu mezoterapii igłowej znajduje się kilkadziesiąt różnych subtancji bogatych w składniki aktywne i komponentów, np. kwas hialuronowy i witaminy – ich liczba i proporcje zależą od tego, z jakim problemem przychodzi do gabinetu pacjent. Mezoterapia igłowa jest stosowana m.in. do redukcji cellulitu, rozstępów i tkanki tłuszczowej. Polecamy ją także osobom, które cierpią z powodu braku jędrności skóry oraz pragnącym poprawić jej strukturę. Mezoterapia igłowa ma także szerokie zastosowanie na łysienie oraz jako zabieg anti-aging i na cienie pod oczami.
By zminimalizować dyskomfort pacjenta skóra przed wykonaniem zabiegu mezoterapii jest znieczulona za pomocą specjalnej maści z lidokainą, której to zastosowanie zapewnia komfort w przebiegu zabiegu. Już po pierwszej sesji są widoczne efekty mezoterapii igłowej, w postaci jędrnej i napiętej skóry. By osiągnąć satysfakcjonujące i trwalsze rezultaty, zalecana jest seria 3-6 zabiegów w zależności od podanego preparatu co około 4 tygodnie.
Dużą rolę odgrywa jakość stosowanych preparatów: w naszym gabinecie stosujemy tylko certyfikowane i sprawdzone preparaty
Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii igłowej obejmują: choroby autoimmunologiczne, karmienie piersią czy choroby nowotworowe.
Mezoterapia igłowa a mikroigłowa – jakie są różnice pomiędzy tymi dwoma zabiegami? Najważniejszą różnicą jest ta widoczna w aspekcie jakim jest głębokość nakłuć. W przypadku mezoterapii igłowej wykonuje się serię iniekcji o głębokości około 3 mm – na tyle głęboko, by wprowadzić substancje w głąb skóry. Podczas zabiegu, trwającym od 30 do 60 minut, podaje się znieczulenie miejscowe, by był on bardziej komfortowy.
Z kolei w trakcie zabiegu mezoterapii mikroigłowej polega na nakłuwaniu skóry na głębokość od 0,5 do 1,5 mm w celu jej stymulacji.
Mezoterapia igłowa czy mezoterapia mikroigłowa – co wybrać? Każdy z tych zabiegów ma inne zastosowanie. Mezoterapię igłową stosuje się u pacjentów, którzy chcą dogłębnie nawilżyć, odmłodzić i poprawić elastyczność skóry przez suplementację kwasu hialuronowego, peptydów lub innych składników odżywczych, polecamy ją również cierpiących na łysienie oraz z głębokimi zmarszczkami lub bliznami. Osoby borykające się z cellulitem oraz nadmiarem tkanki tłuszczowej mogą również zastosować w/w zabieg wykonany za pomoca składników aktywnych, które przyspieszają cyrkulację w naczyniach krwionośnych jak np. kofeina oraz rozpuszczających komórki tłuszczowe substancji np. fosfatydylocholiny. Mezoterapia mikroigłowa jest stosowana jeśli chce się delikatnie ujędrnić skórę przez pobudzenie w niej sił naprawczych. Mikroigły zostawiają bowiem drobne dziurki, które wywołują kontrolowany stan zapalny i tym samym stymulują do produkcji nowych komórek. Wskazaniem do zabiegu są również niewielkie, płytkie blizny oraz ślady po trądziku. Za pomocą mezoterapii mikroigłowej można opracować też duże obszar skóry (np. brzuch, pośladki czy uda) lub wrażliwe obszary twarzy (np. powieki).